BiGsystem

Twój partner w hydrografice

Co to jest hydrografika?

Hydrografika jest to nowatorska metoda nanoszenia przeróżnych wzorów na skomplikowane powierzchnie. Hydrografika jako taka, jest dodatkiem do procesu malowania elementów, to oznacza, że element należy przed nałożeniem hydrografiki pomalować podkładem, a po nałożeniu folii do hydrografiki jeszcze raz pomalować, tym razem lakierem bezbarwnym.

Do procesu hydrografiki niezbędne są następujące elementy: woda o temperaturze ok 30 stopni celsjusza (przy utrzymaniu temperatury oraz czystości wody stosuje się specjalne wanny do hydrografiki), folia do hydrografiki (posiadamy kilkadziesiąt wzorów dostępnych od ręki, oraz kilka set sprowadzanych na zamówienie), aktywator do hydrografiki (nanoszony za pomocą pistoletu lakierniczego, ewentualnie dostępne są aktywatory w sprayu), zmywarka (przemysłowa zmywarka lub po prostu szlauf).

Dodatkowo konieczne będzie lakierowanie elementów, czyli potrzebujemy kolorowy lakier podkładowy (z pistoletu lub w sprayu), oraz lakier bezbarwny do ochrony wzoru przed zniszczeniem. Należy także pamiętać o odpowiednim przygotowaniu przedmiotu do lakierowania, poprzez zmatowanie całej powierzchni jak również jej odtłuszczeniu.